Výrobcovia / značky
Úvod Užitočné informácie Serrapeptáza (Serrapeptase)

Serrapeptáza (Serrapeptase)

Serrapeptáza (Serrapeptase) nazývaná aj zázračný enzým. Super dar prírody na liečbu bolesti a chronického zápalu. Rozkladá mŕtve tkanivá, krvné zrazeniny, cysty, cievne pláty a zápalové látky všetkých druhov. Enzým, má účinky čistiace, protizápalové a proti bolesti.

 

serapeptaza

 

Serrapeptáza (Serratiopeptidase) účinky:

 • Zmierňuje zápal zriedením zápalovej tekutiny a uľahčuje tak odtok tekutiny. To zrýchľuje hojenie tkaniva
 • Pomáhať zmierniť  bolesť (brzdí uvoľňovanie  látok, ktoré vyvolávajú bolesť  zo zapálených tkanív)
 • Môže zlepšovať  stav ciev  a srdca rozkladaním vedľajších látok, pri krvnej zrážanlivosti (fibrínu)
 • Výhodou serrapeptázy je schopnosť rozpúšťať aterosklerotické pláty, ktoré zužujú cievy bez akéhokoľvek poškodenia vnútornej výstelky ciev
 • Rozkladá mŕtve tkanivá, krvné zrazeniny, cysty, cievne pláty a zápalové látky všetkých druhov

Enzým má širokospektrálne účinky, predovšetkým pri liečbe:

 • vysokého krvného tlaku
 • srdcových a cievnych ochoreniach
 • astmy
 • migrény a bolestiach hlavy
 • cukrovke typu II a diabetickej polyneuropatii
 • osteoporóze
 • zápale kĺbov, artritíde, reumatoidnej artritíde
 • zápalov rôzneho druhu
 • ochorenia čriev
 • cystickej fibróze prsníkov
 • skleróze multiplex
 • úrazov a športových úrazov.

Serrapeptáza je produkt s prírodnou protizápalovou látkou. Je to proteolytický enzým, izolovaný z baktérie, ktorá nevyvoláva ochorenia (enterobaktéria Serratia E 15). Serrapeptáza sa nachádza v malých množstvách v moči, čo naznačuje, že prechádza priamo cez tenké črevo do krvného obehu. Klinické štúdie ukázali, že Serrapeptáza má účinky fibrinolytické (rozpúšťa krvné zrazeniny a znižuje riziko tvorby krvných zrazenín –trombov), protizápalové a antiedematózne účinky (zabraňuje opuchu a hromadeniu tekutiny) v mnohých tkanivách. Jej protizápalové účinky sú lepšie ako účinky iných proteolytických enzýmov. Okrem zmiernenia zápalu jedným z jej najväčších prínosov je zmiernenie bolesti. Lekári poznajú priaznivé účinky Serrapeptáza proti bolesti a zápalu a používajú ju v liečbe namiesto salicylátov, ibuprofenu a iných nesteroidných antireumatík (ktoré majú aj vedľajšie účinky).

 

serapeptaza ucinky     serrapeptase

 

V Nemecku a iných európskych krajinách je Serrapeptáza bežná v liečbe opuchov, ktoré vznikajú po úraze alebo zápale. Serrapeptáza je silný proteolytický enzým, ktorý rozpúšťa neživé tkanivá vrátane krvných zrazenín, cýst, cievnych plátov a likviduje zápal všetkých foriem. Účinný enzým  je vhodný namiesto liekov ako sú  salicyláty a tiež steroidy pre tých, ktorí trpia reumatoidnou artritídou (zápal kĺbov) a širokým spektrom autoimúnnych ochorení, ktoré narúšajú zápalovú odpoveď. Patria sem aj ulcerózna kolitída (zápalové ochorenie hrubého črevá), psoriáza, uveitída, alergia a niektoré formy rakoviny.

 

Zatiaľ čo steroidné a nesteroidné protizápalové lieky môžu pomôcť dočasne uľaviť od bolesti, opuchu a zápalu, môžu tiež potláčať obranyschopnosť tela a mať nebezpečné vedľajšie účinky. Serrapeptáza na druhej strane zmierňuje bolesť a opuch. Nemá brzdiace účinky na prostaglandíny a nemá žiadny vedľajší účinok na črevá. V liečbe sa Serrapeptase využíva v Európe a Ázii vyše 25 rokov. Liečba zahŕňa: chronickú sinusitídu (zápaly prínosových dutín), vylúčenie hlienov z priedušiek (enzým rozkladá bielkovinové vlákna, ktoré umožňujú mucínu zhrubnúť), podvrtnutie, poškodené šľachy a iné úrazové poranenia, opuchy a tiež pooperačný zápal.

 

Serrapeptáza sa používa ako vysoko účinná náhrada (alternatíva) antibiotík v mnohých krajinách. Lieči zápalové poruchy a bojuje nielen proti zápalu, ale tiež zmierňuje bolesti a opuchy, skracuje čas hojenia a podporuje imunitný systém. Má čistiaci účinok. Pomáha viazať ťažké kovy, pomocou ktorých telo vylučuje jedy (toxíny) a takýmto spôsobom pomáha zlepšiť obranyschopnosť tela, usmerniť hormonálnu nerovnováhu a zrýchliť hojenie tkanív.

 

Serrapeptáza je silnejšia fibrinolytická látka ako iné známe alkalické alebo neutrálne proteázy, ako sú bromelain alebo pronáza.


Serrapeptáza sa veľmi dobre znáša. Môžeme ju použiť na liečbu zápalového ochorenia alebo na rozloženie plátov, ktoré sa vytvorili v cievach. Vďaka silným protizápalovým schopnostiam, a pretože prakticky nemá vedľajšie účinky, je Serrapeptázae omnoho lepšia  voľba ako  nesteroidné antireumatiká.